Літературний бенефіс «Я кохав так ніжно їх…»

Він прожив лише 47 років, та мало хто знає, що маючи надзвичайну славу художника і поета, митець Т. Шевченко залишався нещасливою в особистому житті людиною. Тема любові, сім’ї, дітонародження – одна з центральних у творчості письменника, більше того, вона основна в житті Шевченка. Степан Балей писав: „Знаємо, що доля не позволила поетові пережити повну, щасливу любов, знаємо, яка глибока була в його душі потреба любити і бути любленим. Доля… казала йому бути бездомним цілий його вік…”.

Про особисте життя Тараса Шевченка учні 9-го, 10-го та 11-го класів мали змогу познайомитися в ході літературного бенефісу «Я кохав так ніжно їх …», який підготували та провели вчитель української мови і літератури Головащенко Н.В. та шкільний бібліотекар Балбушева В.В.

Дев’ять знакових жіночих постатей у бентежному і сповненому драматизму житті Тараса. Імена більшості з них ми б не знали, якби не любов до них великого поета. Це Оксана Коваленко, Амалія Клоберг, Варвара Репніна, Ганна Закревська, Феодосія Кошиця, Ганна Ускова, Катя Піунова, Марія Максимович, Ликерія Полусмак. Найчастіше його обраниці не могли оцінити ані поетичного, ані художнього генію великого митця. Тому він втішався, переконував себе у правильності «запорозького вибору»:

Не женися на багатій,

Бо вижене з хати,

Не женися на убогій,

Бо не будеш спати. Оженись на вольній волі,

На козацькій долі,

Яка буде, така й буде,

Чи гола, то й гола.

Та ніхто не докучає…

Із зацікавленням старшокласники відкривали сторінки особистого життя Великого Кобзаря, висловили своє ставлення до фігуранток Шевченкового кохання.

/Files/images/2021r/изображение viber1.jpg

/Files/images/2021r/изображение viber3.jpg/Files/images/2021r/изображение viber2.jpg

Для учнів школи оформлено книжкову виставку «Шевченко в моєму серці»

/Files/images/2021r/изображение viber.jpg

В день 15-річчя від дня народження Лесі Українки - однієї з найвизначніших постатей в історії української літератури. В шкільній бібліотеці можна ознайомитися з книжною виставкою "Ні, я жива, я буду вічно жити! я в серці маю те, що не вмирає."/Files/images/0-02-0a-8972928bf997fa1609972bf8e8fb273510b96b6f032a89d468e33b016e616491_full.jpg

День Червоного Хреста

/Files/photogallery/DSCN0845.jpg/Files/photogallery/DSCN0841.jpg

Всесвітній День Червоного Хреста і Червоного півмісяця заснований на честь дня народження швейцарського бізнесмена, громадського діяча і гуманіста Жана Анрі Дюнана і відзначається щорічно 8 травня.

В середині 19 століття з ініціативи Дюнана вперше стали створюватися групи добровольців, які надавали допомогу пораненим на полях битв. А в 1863 році за його ініціативою була скликана конференція, що поклала початок міжнародному комітету ЧервоногоХреста.

На 25-й міжнародній конференції Червоного Хреста, що відбулася в жовтні 1986 року, було затверджено нову назву організації- Міжнародний рух Червоного Хреста і Червоного Півмісяця.

Учні школи в ході усного журналу «Сто років милосердя» познайомилися із завданнями Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця:надання допомоги пораненим, хворим і військовополоненим під час збройних конфліктів, допомога жертвам стихійних лих.Дізналися про основні принципи діяльності руху -гуманність, неупередженість, добровільність, єдність, універсальність.

Свято рідної мови

/Files/images/1_veresnya_2016/IMG-f4e33667b0c1c5fc6386043821b8bda6-V.jpg

Знайомство з книжковою виставкою – «Афганстан – афганських гір гірке відлуння»

/Files/images/1_veresnya_2016/DSCN0518.jpg

З 19.11.2018 до 24.11.2018 увазі користувачів бібліотеки представлено книжкову виставку "Запали свічку пам’яті", що висвітлює жахливий злочин комуністичного режиму - Голодомор 1932 - 1933 рр.

/Files/images/nova_papka/DSCN0178.jpg /Files/images/nova_papka/DSCN0137.jpg

/Files/images/nova_papka/DSCN0178.jpg/Files/images/nova_papka/DSCN0177.jpg/Files/images/nova_papka/DSCN0145.jpg

Дорогі друзі!

Запрошуємо вас здійснити літературну подорож стежками української писемності.

Ви ознайомитеся з історією походження української мови, народною мудрістю,

славетними майстрами рідного слова, книгами сучасних українських письменників.

Отже, в добру путь !

/Files/images/nova_papka/фото.jpg

/Files/images/nova_papka/фото2.jpg

День відкритих дверей

/Files/images/nova_papka/5.jpg/Files/images/nova_papka/4.jpg/Files/images/nova_papka/3.jpg/Files/images/nova_papka/2.jpg/Files/images/nova_papka/1.jpg

Наприкінці вересня осінь дарує нам золото листопаду, різнобарв'я жоржин і своє неповторне свято – Всеукраїнський день бібліотек, яке відзначається в Україні 30 вересня.

27 вересня шкільна бібліотека гостинно відкрила двері своїм учням-читачам. Після модернізації вона стала затишною та комфортною. В бібліотеці з'явилася зона відпочинку для школярів початкової ланки, відкритий доступ для читачів та інформаційна зона для учнів старшої школи.

Усім відвідувачам цього дня бібліотекар пропонувала познайомитися з книжковими виставками.

22 вересня учні 4 класу завітали до бібліотеки, де ознайомилися з книжковою виставкою "Світло безсмертного подвигу" (до Дня партизанської слави), з матеріалами про широкий партизанський рух на Україні та з історичними героями - партизанами, членами підпільних організацій "Партизанська іскра", ім. 25-річчя Жовтня, десантної групи імені Чапаєва, які діяли на території Миколаївської області.

Діти з цікавістю розглядали фотографії героїв та членів підпільних організацій/Files/images/nova_papka/DSCN0467.jpg

/Files/images/nova_papka/DSCN0466.jpg

/Files/images/nova_papka/DSCN0468.jpg

Участь бібліотеки Євгенівського НВК в районному конкурсі мікропроектів. (Презентація у вкладеннях).

/Files/images/mova/DSCN1194.jpg

9 березня українська громадськість відзначає 204-у річницю від дня народження українського генія Тараса Григоровича Шевченка.

«Він був сином мужика і став володарем у царстві духа, -- писав про Кобзаря І. Франко. – Він був кріпаком і став велетнем у царстві людської культури. Він був самоуком і вказав нові, світлі шляхи професорам і книжним ученим. Десять літ він томився під вагою солдатської муштри, а для волі зробив більше, ніж десять переможних армій… Найкращий та найцінніший скарб доля дала йому лише по смерті – невмирущу славу, яку в мільйонів людських сердець все заново збуджуватимуть його твори».

Задля вшанування пам’яті цієї насправді сакральної постаті для всіх минулих, сучасних та прийдешніх поколінь українців. в шкільній бібліотеці розгорнуто книжкову виставку «Шевченко в моєму серці».

Для експозиції підібрано літературу, що розкриває творчий та життєвий шлях Тараса Григоровича, його спадок як письменника, художника, мислителя і борця за волю України, а також сценарії виховних заходів, присвячених цій визначній особистості, що стала національним символом українства.

Книжкова виставка призначена допомогти користувачам бібліотеки глибше усвідомити суспільну й художню цінність Шевченкового Слова, поглибити знання про його коротку, трагічну, але в той же час і величну долю та стати інформаційним приводом для зміцнення рівня національної самосвідомості.

В шкільній бібліотеці оформлено тематичну виставку "Солоний Хрещатик" присвячену вшануванню пам'яті Героїв Небесної Сотні/Files/images/mova/DSCN1053.jpg

4 грудня 2017 року виповнилося 10 років з дня смерті українського письменника, громадського діяча Юрія Михайловича Хорунжого. До вашої уваги презентація "Його коріння в нашому селі" та життєвий і творчий шлях письменника

Кiлькiсть переглядiв: 253

Коментарi